בניצוחו של ריצ'רד שביציון

     

Hebrew  |  English  |  


 
מאז הקמתה של מקהלת הגברים רמתיים, ירושלים, בשנת 1995, המקהלה גדלה מארבעה חובבים משכונת רמות בירושלים, למקהלה בת 40 זמרים הבאים מכל קצות העיר ומגוש עציון, ילידי הארץ ועולים מארבע יבשות. המשותף ביניהם הוא אהבת המוסיקה היהודית והשירה ביחד. 

מקהלת הגברים רמתיים מרבה להופיע ברחבי המדינה. רשימת כ-250 הופעותיה כוללת קונצרטים ותפילות עם חזנים בעלי שם עולמי. המקהלה הופיעה בבית הנשיא, בטלויזיה הישראלית ובקונצרט עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע. כמו כן, היא ערכה 3 מסעי הופעות בבריטניה בשנים 2005, 2007 ו-2010. בין היתר הופיעה בפסטיבל הבינלאומי למוסיקה בחלנגלוחלין שבווילס ובקהילות ב-4 ערים מרכזיים באנגליה. ב-2012 המקהלה השתתפה בפסטיבל הבינלאומי למקהלות על שם לבנדובסקי בברלין. 

 
 

הרפרטואר של המקהלה מכיל עשרות יצירות שהולחנו לתפילות, מרוסי במאה ה-16 דרך לבנדובסקי, רוזנבלט ומלבסקי ועד לזים ורוטנברג. כמו כן המקהלה מבצעת שירים חסידיים, יצירות ברסלב, מוז'יץ וקרליבך וכן שירי ארץ ישראל, קטעי אופרה,שירי עם ועוד.
 שם המקהלה, רמתיים כשם השכונה בה היא פועלת, קשור למקום הולדתו המסורתי של שמואל הנביא, רמתיים-צופים שבהר אפרים, כמוזכר בספר שמואל א' ( א', א') והמתיחס לאזור שכונת רמות בירושלים.
 
חברי המקהלה שמו לעצמם מטרה לשרת את הציבור באומנותם. עד כה הם קיימו עשרות הופעות למטרות צדקה

 

 

 

 

מנצח המקהלה - ריצ'רד שביציון
ריצ'רד שביציון שר במקהלות בית כנסת מאז גיל 10 כשהוא מצטרף כסופרן למקהלת בית הכנסת הגדול בעיר מולדתו קייפטאון, דרום אפריקה. בגיל 18 הוא הוזמן לנצח על מקהלת ביה"כ "פיין סטריט" ביוהנסבורג, ומאז הוא ניצח על מקהלות בדרום אפריקה ובארץ. המלחין ומאבד מוסיקלה למקהלה ועוד. מיזה 35 שנה הוא משרת כשליח ציבור בימים נוראים בקהילות בישראל, ארה"ב, קנדה ודרום אפריקה ומוביל אירועים חברתיים בשירה ובניגון בגיטרה
.
כמו כן מפיק אירועים ציבוריים בארץ ובדרום אפריקה.


ריצ'רד הינו רואה חשבון במקצועו, מנהל חברת פיתוח וניהול נדל"ן. חובב טבע, טיפס לפיסגת הר הקילימנג'רו, משתתף במירוצי שדה ברחבי המדינה. שיריו וצילומיו הוצאו לאור בהוצאות שונות. הוא חיבר "התפילה למען תבל ומלואה" שנקראה בבתי כנסת ומקומות ציבוריות ברחבי עולם. ריצ'רד נשוי לשריל, להם שלוש בנות, שלושה חתנים ושישה נכדים.

 

המלווה בפסנתר - אביבה סטניסלבסקי
המלוה בפסנתר הקבועה של מקהלת הגברים רמתיים, בעלת תואר דוקטור לחינוך מוסיקאלי מהאוניברסיטה העברית בירושלים. אביבה מרצה באוניברסיטה ומדריכה מורות למוסיקה במכללה ירושלים. 

 
מנחה ראשי: רפי ברנט
סולנים ראשיים: בועז וולץ, מיכאל רשנר, דוד דוידוף
ניהול אדמיניסטרטיבי: שלמה בינשטוק, מיכאל ברודי
אתר אינטרנט: קלמן שרף

חברי המקהלה

טנור 1
 
טנור 2
 
בריטון
 
בס
 מקס אפשטיין
אלחנן בר-און
מיכאל ברודר
דוד דוידוף
הרולד וייס
בועז וולץ 
מרדכי וילק
אהרון זמירי
אלן יריחובר
יוסי כ"ץ
משה לפידות
רפאל מאיר
מיכאל מינסקי
מיכאל סילמן
חזקי פרוינד
צבי קלוש
אוהד שפיר
קלמן שרף
 
 
שלמה בינשטוק
רונלד וכטל
ג'ו לדרמן
ג'ורג' לואל
ברוך סאן
יעקב רבינוביץ'
מיכאל רשנר
אורי שפיגלמן
 
מיכאל ברודי
רפי ברנט
מיכאל גרוס
רפי וילמרסדורף
הנרי ישראל
אברהם כהן
גבי לינדנברג
ג'פרי פישר
 
 
פיטר אור-אל
מיכאל בר-און
סידני האס
אלחנן מינדב
סם מסלין
פול סטשבסקי
שלמה סימקין
ג'ק קולמן
הווארד רוס
ויקטור שלזינגר
 
 
 
חברי מקהלת הגברים רמתיים הינם זמרים או חזנים חובבים. יש בהם רופאים, רופאי שיניים, מהנדסים, פסיכולוגים, עורכי דין, רואי חשבון, טכנאים, כלכלנים, סוכני ביטוח ועוד.
 
 
אנו מכבדים ומוקירים את זכרם של חברינו, מוותיקי המקהלה, דוד ארנסט ז"ל, ויקטור רוט ז"ל ואריה יהודה קובלסקי ז"ל  יהי זכרם ברוך.
 

 

Go Back  Print  Send Page
לייבסיטי - בניית אתרים